Зміст статті

Метаопис підсумовує вміст сторінки і представляє його користувачам у результатах пошуку. Це одна з перших речей, яку люди, швидше за все, побачать під час пошуку, тому її оптимізація має вирішальне значення для SEO. Це ваш шанс переконати користувачів натиснути на ваш лінк в результаті пошуку!
Що таке метаопис?
Метаопис – це елемент HTML, який узагальнює вміст веб-сторінки. Цей короткий опис відображається в результатах пошукової видачі (SERP) під заголовком сторінки та URL-адресою.
Щоб залишатися видимими в Google, ви повинні тримати свої метаописи в межах 140-160 символів завдовжки.
Мета-опис можна знайти в HTML-коді <head> сторінки:
Ось приклад мета-опису, як він буде відображатися на сторінці результатів пошукової видачі (SERP):
Зверніть увагу, що оскільки запит звучить як “Просування сайтів”, ці два слова в метаописі виділені жирним шрифтом.
Також зверніть увагу, як мета-опис дає чіткий і стислий опис теми, який сигналізує читачеві про те, чого він може очікувати. Метаописи можуть впливати на коефіцієнт кліків (CTR). Це означає, що вони можуть впливати на те, чи вирішить користувач відвідати вашу сторінку. Це робить їх важливим фактором on-page SEO.
Чому метаописи важливі?
Метаописи важливі, тому що вони дають змогу Google зрозуміти, що саме міститиметься на вашій веб-сторінці. Якщо Google зможе прочитати і зрозуміти зміст вашого мета-опису, він матиме більше шансів ранжувати вашу сторінку у відповідності до пошукових запитів.
Метаописи збільшують органічний трафік і привертають більше уваги до ваших сторінок.
Якщо ви не додасте метаопис, Google покаже фрагмент тексту з першого абзацу вашої сторінки. Якщо в цьому тексті є пошукове ключове слово, воно буде виділено жирним шрифтом. Хоча це і не погано, але відсутність мета опису означає втрату можливості персоналізувати повідомлення, яке ви надсилаєте користувачам.
Наявність привабливого мета-опису підштовхує людей до того, щоб перейти з результатів пошуку на ваш сайт. Це важливо – навіть незважаючи на те, що Google показує вказаний вами мета-опис тільки в 37% випадків, за даними дослідження спеціалістів Ahrefs:
Поради щодо написання мета описів
Google вважає, що метаопис повинен розповідати користувачам про те, про що ця веб-сторінка. На основі інформації в мета-описі пошукова система ранжує результати за релевантністю.
Ставтеся до мета-опису як до презентації вашої веб-сторінки. Сформулюйте, чому сторінка буде корисною для читача, і впевніться, що метаопис точно відображає те, що на ній розміщено. Якщо читач не знайде того, що обіцяє метаопис, він, швидше за все, просто залишить сторінку.
-
Дайте відповідь на запитання
Дуже ймовірно, що люди шукають в Google відповідь на якесь питання. Спробуйте зрозуміти, що саме вони шукають, і з чим може допомогти ваш контент. Використовуйте метаопис, щоб відповісти на це питання, запропонувавши рішення або перевагу.
-
Згадайте рішення проблеми
Запропонуйте рішення проблеми, яку шукають користувачі.
Пам’ятайте, що метаопис – це “стартовий майданчик” вашої сторінки в пошуку – продайте вміст вашого допису таким чином, щоб підштовхнути користувачів до переходу на нього. Цей опис повідомляє читачам, про інформацію, яку вони прочитають і чому їм важливо її знати.
-
Тримайте опис лаконічним
Основний текст вашої сторінки – це те місце, де ви будете інформувати свою аудиторію, тому метаопис не повинен бути довгим. Надайте короткий анонс сторінки – або ту її частину, яка приверне увагу читачів. Мета Опис не повинен перевищувати 160 символів. Метаопис має слугувати лише зрізом, а не основним текстом публікації – залиште його для того моменту, коли читачі отримають доступ до вашої сторінки.
-
Не зловживайте ключовими словами
Хоча ваш метаопис повинен містити ключові слова, він також повинен сприйматися читачем природно. Якщо ви зловживаєте ключовими словами лише для того, щоб отримати високий рейтинг, люди можуть не зрозуміти ваш мета-опис. Складний для сприйняття опис може відвернути користувачів від вашої сторінки.
-
Будьте привабливими та унікальними для читачів
Постарайтеся зробити метаопис цікавим і привабливим для читання. Щось, що привертає увагу, що зупинить відвідувача від прокручування пошукової видачі. Особливо корисно, якщо контент вашої веб-сторінки має бути цікавим і унікальним, підібрати тон контенту в мета-описі.
-
Залучайте читачів закликом до дії
Якщо ви хочете переконати відвідувача в потребі діяти, або створити відчуття терміновості – спробуйте додати заклик до дії в кінці опису.
Існує безліч закликів до дії на вибір, наприклад: “Дізнатися більше”, “Зареєструватися сьогодні” або “Почати безкоштовну пробну версію”. Контекст тут має значення, тому обирайте той, який відповідає контенту, який ви надаєте.
-
Уникайте повторюваних метаописів
Хоча Google не буде активно карати вас за дублювання мета-описів на вашому сайті, це все одно погано для SEO. Чому? Якщо у вас занадто багато однакових описів, пошукові системи можуть позначити частину вашого контенту як неякісний або надлишковий, що вплине на ваше ранжування. Натомість зробіть його змістовним, легким для розуміння і описовим.
Найкращі зразки мета-описів
Тепер розглянемо кілька прикладів добре зроблених мета-описів.
Mузторг
Найкращий приклад сторінки категорії інтернет-магазину. Безкоштовна доставка – унікальна пропозиція цього магазину, оскільки вона згадується тільки в цьому результаті на першій сторінці в результатах пошуку Google.
4Camping
Тут зрозуміло, що користувач шукає товари зі знижкою. На початку опису розміщено фразу, яка підтверджує, що ви знайдете там те, що шукаєте, а наостанок – умови безкоштовної доставки.
Мережа магазинів EVA
Це головна сторінка сайту. В описі слід відобразити суть свого бренду. EVA відмінно з цим справляється. Опис зрозумілий, згадано наявність акційних пропозицій, бонусів і нагород, ще в ньому пропонується безкоштовна доставка.
На складання мета-опису для головної сторінки раджу витратити більше часу, оскільки вона здебільшого з’являтиметься в результатах брендованих запитів, де намір однозначний, і Google напевно показуватиме її мета-опис у результатах пошуку.
Підведемо підсумки
Ваш метаопис – це ваш шанс завоювати аудиторію. Обов’язково створіть цікаві метаописи для сторінок вашого сайту, які переконають людей вибрати ваш контент в першу чергу. Зрештою, якщо ваші веб-сторінки створені для того, щоб бути корисними і цінними для браузерів, таким же повинен бути і контент, який їх описує.




