Зміст статті
Питання доцільності просування сайтів, створених на конструкторі Tilda кочує за різними SEO-форумами та порталами вже не 1 рік. Він став причиною безлічі суперечок і розділив все причетне до обговорень спільноту на 2 табори – відвертих супротивників Тільди та людей, які не бачать у просуванні на цьому конструкторі нічого страшного.
Загалом у SEO-індустрії склалася стійка думка, що Тільда – це якийсь авантюрний варіант створення та розвитку сайту, який продиктований лінню або небажанням розробників створити нормальний продукт:
Ми ж у цій статті спробуємо неупереджено підійти до цього питання, довіряючи лише об’єктивним фактам та нашому власному досвіду, розглянувши обидві сторони суперечки.
Чому не варто просувати сайти на Тільді
Найголовніший аргумент на користь конструктора – це обмеженість його програмного функціоналу. Тобто можливості повноцінно покопатися в коді чекати не варто. Але одразу виникає питання – а чи потрібно це взагалі для низки сайтів?
Tilda для інтернет-магазину не найкращий варіант
Коли сперечаються щодо актуальності Тільди для SEO, забувають уточнити найголовніше – для якого сайту це взагалі застосовуватиметься. А це питання є ключовим. Очевидно, що потреби великого інтернет магазину в частині функціоналу набагато вищі, ніж звичайного сайту-візитки або сайту послуг на кілька сторінок.
У контексті інтернет-магазинів Tilda, звичайно, повністю поступається повноцінним CMS або іншим самописним фреймворкам.
Впровадити складні SEO-стратегії також не вдасться, якщо сайт був розроблений на конструкторі. А для великих інтернет-магазинів це потреба.
Конкуренція
Ще один бік питання, який рідко враховується при суперечках. Хоча саме конкуренція, поруч із типом сайту, визначає вибір програмного середовища для створення сайту. Зверніть увагу, що у всіх сферах, де є хоча б якась конкуренція, дуже рідко можна зустріти в ТОПі сайт на Тільді.
У поточних реаліях складно виділити таку тематику, яка була б позбавлена суперництва в пошуковій видачі. Проблемою всьому також є великі сайти-агрегатори, які ранжуються навіть за релевантними ключами.
Однією з теоретичних причин, чому в одній і тій же тематиці сайти на конструкторі поступаються сайтам на повноцінних CMS і самописах, є своєрідний тип верстки, що автогенерується, перших, який продиктований особливістю окремого конструктора. Краулери пошукових систем можуть просто неправильно зчитувати цю інформацію, відповідно, формуючи помилкове уявлення про образ сторінки.
У деяких випадках це може бути причиною заниження позицій, т.к. пошуковик може просто неправильно інтерпретувати візуальну складову та віднести сайт до «неякісних».
Також слід пам’ятати, що безкоштовний тариф має на увазі лише 50 сторінок. Платний дає можливість працювати з обсягом 500 сторінок.
Які можливості для SEO пропонує Tilda у 2021
Навіть не дивлячись на всі вищевказані мінуси, Тільда цілком здатна реалізувати себе для мінімального SEO-просування. У конструкторі передбачені всі базові технічні налаштування, які дозволяють провести базову оптимізацію сайту.
Технічні можливості конструктора
- можливість додавати та правити title, description
- можливість вказувати канонічні сторінки (canonical)
- додавання захищеного протоколу https
- розмічати сторінки Open Graph
- закривати сторінки від індексації
- генерувати xml-картку сайту
- створювати непогані дизайни для сторінок
- підтримка близько 40 плагінів
Слід зазначити, що вручну редагувати картку сайту та robots.txt не вдасться. Однак, варіанти, що автогенеруються, дуже непогані і особливої потреби в цьому немає.
Порівняно з аналогічними конструкторами, на зразок того ж Wix, Тільда є дуже непоганим варіантом через порівняно розширені можливості технічної оптимізації.
База знань та підтримка користувачів
Одна з найприємніших переваг Тільди – наявність величезної бази знань. Приголомшливий ресурс, який на 200% відповість на будь-які питання та дозволить працювати з конструктором навіть недосвідченому користувачеві. Є навіть відеоуроки.
Візуальна складова та дизайн
Незважаючи на обмежені можливості, Tilda дає змогу створювати класні дизайнерські сайти. Дизайн дуже добротний і це явний плюс у скарбничку конструктора.
Адаптивність Tilda
Якщо мова зайшла про візуал та дизайн, важливо обов’язково згадати мобільну адаптивність всіх сайтів, створених на цьому конструкторі.
У нинішніх реаліях, переважна частина трафіку надходить саме з мобільних пристроїв, тому питання адаптивної верстки стоїть дуже високо.
Всі сайти, створені за допомогою Тільди, мають відмінну адаптивність, яка зберігає всі особливості десктопного дизайну.
Zero Block
Коли йдеться про переваги Tilda, то завжди згадують про цього редактора інформаційних блоків. Відмінний інструмент, який дозволяє розробляти блоки будь-якої складності, зокрема з використанням анімації.
Оновлення компонентів та розширення функціональних можливостей
Тільда регулярно оновлюється, а команда розробників постійно додає нові рішення. Одним із відносно недавніх було додавання каталогу, який дозволяє створювати повноцінні невеликі інтернет-магазини. З усіма основними особливостями унікалізації товару. Але все ж таки це будуть досить примітивні картки товару.
Швидкість завантаження сторінок
У більшості випадків, сайти на Тільді показують непогані значення цього параметра, хоча тут все залежить від кількості елементів, що завантажуються. У конструкторі використовується технологія Lazy Load, що дозволяє досягти хорошої швидкості. Однак, у разі низьких показників можливості самостійно впливати на цей параметр немає.
Підведемо підсумки
Тільда - це добрий варіант, але далеко не для всіх випадків. Відмінно підійде, якщо потрібно:
- красивий лендинг, що продає
- масштабна презентація
- інтерактивне портфоліо
- одноразовий майданчик для збирання лідів під якусь подію
- блог
- дизайнерський сайт-візитка
Для інших цілей найкраще використовувати або повноцінні CMS, або фреймворки. Яке програмне середовище вибрати для якого випадку рекомендуємо прочитати в цій статті.
Сподіваємося, що у Вас все вийде, а якщо знадобиться допомога професіоналів – ми завжди готові запропонувати свої послуги!