Як провести аудит зворотних посилань для покращення SEO: 5 простих кроків

#SEO 4 October 2021 Оцінити статтю

Якісні зовнішні посилання, що ведуть на сайт – це ефективний метод просування сайту в пошукових системах Google та Яндекс. Сукупність всіх зворотних посилань називається «посилання». Чим він більший, тим авторитетніший ваш ресурс виглядає в очах ПС. Але кількість не завжди означає якість. Зовнішні посилання з доменів низької якості можуть зашкодити вашому ресурсу. Розглянемо кілька простих кроків аудиту, оптимізації та покращення зворотних посилань.

Крок 1. Аналіз зовнішніх посилань на сайт

Спочатку необхідно провести аналіз зовнішніх посилань сайту. Для цього достатньо скористатися безкоштовними сервісами Google Search Console або Яндекс.Вебмастер.

Google Search Console

У звіті Google Search Console можна знайти інформацію про всі актуальні зовнішні посилання та домени, які посилаються на ваш ресурс. Дані можна завантажити для подальшої роботи.

Звіт у GSC

З недоліків варто відзначити відсутність інформації про динаміку зовнішніх посилань у період. Сервіс відображає лише поточний стан.

Яндекс.Вебмайстер

Функціонал Яндекс.Вебматера більш розширений. Крім експорту, можна відстежити зміни стану профілю за певний відрізок часу. Також є дані ІКС для кожного майданчика.

Звіт в Яндекс Вебмайстри

Аналіз майданчиків

Всі дані про зовнішні посилання з сервісів можна вивантажити і провести додаткові перевірки таких параметрів як:

Ці дані допомогли більш цілісно оцінити якість кожного домену та посилання в цілому. Для цього можна користуватися сервісом CheckTrust.

Аналіз якості доменів через Checktrast

Крок 2. Відхилення посилань із доменів низької якості

Після аналізу всіх зовнішніх посилань та доменів необхідно визначити майданчики з найгіршими показниками. Зворотні посилання з таких майданчиків шкодять сайту. Такі посилання слід відхилити. Для цього необхідно сформувати список небажаних у форматі TXT, дотримуючись інструкцій на сторінці https://support.google.com/ webmasters/answer/2648487?hl=ua та надіслати на відхилення в інструменті «Відмова від посилань на сайт» сервісу Google Search Console.

«Відмова від посилань на сайт» сервісу Google Search Console

Крок 3. Підбір конкурентів

Даних про зворотні посилання сайту недостатньо для того, щоб розуміти їх ефективність для просування. Необхідно вивчити конкурентів у ніші та дані їх посилального профілю.

Щоб визначити кращих конкурентів, можна скористатися результатами видачі пошукових систем за пріоритетними пошуковими запитами. Більшість власників сайту думаю, що знають своїх конкурентів, але часто виявляється, що це не так.

Для точного визначення найбільш підходящих конкурентів краще скористатися сервісами, які аналізують домени за багатьма параметрами і більш точно можуть визначити релевантних конкурентів. Один із таких сервісів – Serpstat.

Аналіз доменів через Serpstat

Крок 4. Порівняння посилального профілю конкурентів та сайту

Після визначення найрелевантніших конкурентів необхідно провести детальний аналіз їх посилальної маси. До ключових показників можна віднести:

Для вивчення зворотних посилань сторонніх сайтів безкоштовних сервісів буде недостатньо. Для такого аналізу можна скористатися сервісом Ahrefs. Його функціонал дозволяє отримати велику кількість необхідних даних про конкурентів.

Аналіз доменів через Ahrefs

Крок 5. Розробка стратегії

Після збору всіх необхідних даних, необхідно розробити стратегію поліпшення та набору маси посилань, з урахуванням тематики ніші, в якій просувається сайт. При її розробці необхідно враховувати не тільки кількість і якість посилань у конкурентів, а також ряд важливих параметрів. Наприклад:

Типи майданчиків доменів-донорів;

Місячний приріст;

Співвідношення анкорів до безанкорних посилань;

Кількість комерційних анкорів.

Комплексний аналіз конкурентів дасть розуміння про стратегію просування ваших конкурентів, уявлення про реальне становище сайту в даний момент, а також дозволить не допускати помилок при подальшому покращенні зворотних посилань.

Резюме

Постійний аудит зворотних посилань – це запорука ефективного SEO просування. Забезпечення постійного приросту посилання, використовуючи розроблену стратегію на основі даних конкурентів – це можливість займати перші місця в пошуковій видачі. Для якісного аудиту існує велика кількість ефективних інструментів, які можуть використовувати не тільки фахівці, а й власники сайтів.

Павло Власюк SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
Швидка перевірка індексації сторінок в Яндексі
Швидка перевірка індексації сторінок в Яндексі
# SEO
Поради щодо аналізу ключових фраз
Поради щодо аналізу ключових фраз
# SEO
Основні фактори ранжування сайту в Google
Основні фактори ранжування сайту в Google
# SEO
Коментарі