Найважливіші підтверджені фактори ранжування Google

Найважливіші підтверджені фактори ранжування Google
Найважливіші підтверджені фактори ранжування Google

Алгоритми пошукових систем вдосконалюються постійно – для ранжування веб ресурсів Google та інші пошукувачі використовують безліч факторів. Ще більша кількість параметрів вважається значущими для ранжування сайтів їх власниками. Які з них є найважливіші та актуальні з точки зору Google?

Якісний контент

Останніми роками саме корисний для відвідувачів контент визнається Google одним із головних чинників визначення рейтингу сайту. Це стосується обсягу статей, дотримання орфографії, коректного форматування, структурування текстів, наявності змісту та медіа елементів (зображення, відео). Кращі позиції в пошуку тепер займають ресурси із релевантним та актуальним контентом, здатним задовольнити пошукові наміри користувачів.

Технічна оптимізація сайту

Технічні проблеми сайту негативно впливають на ранжування в пошукових системах. Неякісна індексація сторінок, занизька швидкість їх завантаження, великий час очікування відповіді сервера, відсутність або дублювання мета заголовків Title, H1 та мета описів Description, помилки  html коду, наявність битих посилань та редиректів, неунікальний контент не дозволять сайту посісти високі позиції в пошуку. Регулярні технічні аудити із виправленням помилок та внутрішня on-page оптимізація необхідні для кожного веб-ресурсу.

Окрему увагу треба приділити швидкості завантаження сторінок. Google використовує метрики Core Web Vitals – найбільше відтворення контенту (LCP), затримка першого введення (FID) і сукупне зміщення макета (CLS), що вимірюють продуктивність завантаження сторінки, інтерактивність і візуальну стабільність. Перевірити їх можна в звіті “Core Web Vitals” у Google Search Console – пошукова система знижує рейтинг тільки тих сторінок, які працюють найповільніше.

Якісні посилання

Зворотні посилання – це інтерактивні посилання з одного веб-сайту на інший. У 2016 році Андрій Ліпатцев з Google підтвердив, що вони є одним з найсильніших факторів ранжування Google. Ви маєте створювати посилання з інших відомих веб-сайтів із тематики близької до вашого сайту. Пріоритетом, безумовно є їх якість а не кількість.

Мобільна адаптація сайту

Зручність для мобільних пристроїв є фактором ранжування мобільних пристроїв з 2015 року. Коли 2019 року Google перейшов на mobile-first індексування, орієнтоване на мобільні пристрої, вона стала фактором ранжування і на настільних комп’ютерах. Використовуйте звіт про зручність використання мобільних пристроїв у Google Search Console, щоб дізнатися, чи є у вас якісь проблеми.

Поведінкові фактори (+ юзабіліті)

Досвід користування сайтом визначається пошуковою системою як позитивний так і негативний за такими показниками:

  • час, проведений відвідувачами на сайті;
  • кількість і глибина переглядів сторінок;
  • джерела трафіку і повернення аудиторії;
  • показник відмов (bounce rate);
  • соціальні докази – реакції в соціальних мережах.

Задля покращення не тільки ранжування ресурсу в пошуку, але й конверсії потрібно працювати над юзабіліті – поліпшенням зручності користування сайту.

HTTPS – безпека і конфіденційність

HTTPS підвищує безпеку відвідувачів вашого сайту. З 2014 року це є фактором ранжування Google. Цей протокол використовує криптографічне з’єднання для захисту за допомогою шифрування даних від перехоплення та зміни. Якщо ваш веб-сайт не використовує HTTPS, ви побачите попередження “Небезпечно” у своєму браузері, для вирішення встановіть сертифікат SSL.

Комплексна робота над сайтом

Працюючи над пошуковою оптимізацією сайту потрібно розуміти, що покращення окремих факторів ранжування не принесе високих позицій по ключовим запитам та зростання відвідуваності. Наприклад, наявність актуального та якісного контенту не допоможе, якщо сторінка не індексується пошуковою системою через технічні проблеми або має проблеми з швидкістю завантаження. Тобто, SEO-оптимізація веб-сайту має відбуватися комплексно, потрібно опрацьовувати максимальну кількість чинників для отримання найкращого ефекту.

Олександр Романенко
Team Lead/Senior SEO-спеціаліст
комерційна пропозиція

    SEO-просуванняКопірайтингSMM-просуванняРозробкаКонтекстна рекламаДизайн
    Digital новини в нашому телеграм-каналі
    Інтернет-маркетинг
    простою мовою
    підписатись
    Інші статті автора
    04/10/2022
    Саме пошукове просування сайту дозволить розширити аудиторію потенційних клієнтів і отримати більше трафіку для веб ресурсу при мінімальних вкладеннях, хоча помітного результату доведеться зачекати деякий час. Що необхідно зробити до початку SEO-оптимізації сайту для малого бізнесу?

    23/12/2022
    Канібалізація ключових слів – це явище, коли кілька сторінок на сайті оптимізовані під одні й ті самі або схожі запити і конкурують між собою у видачі, тобто задовольняють одному чи схожому інтенту. Пошукова система не може визначити більш релевантну з них, і жодна із цих сторінок не отримує ТОП позицій, що знижує органічну ефективність сайту.

    27/03/2023
    Тег title - це елемент HTML, який використовується для позначення заголовка веб-сторінки. Його основне завдання - розповісти відвідувачам і пошуковим системам, чого їм очікувати від відвідування веб-сторінки (якомога коротше).

    Останні статті по #SEO
    18/07/2025
    Для якісного SEO найважливіші саме ті посилання, які ведуть з інших джерел на ваш сайт або навпаки — з вашого сайту на якесь джерело.

    17/07/2025
    Розуміння того, як працюють PBN, дозволяє маркетологам і власникам сайтів оцінити як потенційні короткострокові вигоди, так і довгострокові ризики, і в підсумку обрати найбільш відповідну стратегію просування.

    16/07/2025
    У жорсткій конкуренції за увагу користувачів важливо розуміти як визначити, наскільки ваш сайт заслуговує довіри пошукових систем.

    WhatsApp Telegram Viber Почати розмову