Підготовка до SEO-аудиту

#SEO 13 December 2021 Оцінити статтю

Найкраще розпочати проведення аудиту зі сканування сайту за допомогою його розвантаження. Вивантажити сайт можна за допомогою програми Screaming Frog. Під час вивантаження ми зможемо проаналізувати такі моменти:

Також, відразу потрібно перевіряти файл robots.txt (можливо, в ньому будуть закриті від індексу якісь важливі сторінки, або сайт може бути закритий від індексації) і карту сайту (sitemap.xml, в якому повинні бути вказані priority, changefreq , lastmod, loc), а також переглянути помилки у вебмайстрі Яндекс та Google Search Console та вивантажити помилки.

Ще потрібно прогнати сайт через такі сервіси:

З отриманих даних можна формувати завдання для програміста з виправленню технічних помилок.

Перевірка функціональності сайту

На другому етапі аудиту потрібно проаналізувати поточний функціонал сайту, а також наявність можливих помилок у верстці.

Щоб визначити дані помилки, потрібно:

  1. Зробити тестове замовлення товару або послуги (бажано тестувати одразу з ПК та зі смартфона). Якщо це інтернет-магазин, то потрібно повністю протестувати весь ланцюжок замовлення (вибір різних параметрів товару, зміна кількості товарів і подивитися, чи змінюватиметься ціна, заповнення полів у кошику, перевірка наявності обов’язкових полів і т.д.). Із сайтами послуг простіше, там просто форма заповнення. Також потрібно відразу ж перевіряти, чи надходить заявка в адмінку або на пошту.
  2. Перевірити адаптивність сайту (на смартфоні додатково можна на планшеті). Дивитися адаптив під час перевірки бажано як у вертикальному вигляді, так і в горизонтальному). Ще можуть бути неадаптивні таблиці, через які буде горизонтальне прокручування.
  3. Перевірити інші форми, які є на сайті

Після проведення цих аналітичних робіт можна сформувати завдання для програміста з виправлення помилок у функціоналі та верстці.

Метадані та контент

Наступним етапом потрібно проаналізувати контент та метадані на сайті.

У метаданих мають бути (якщо це комерційний сайт) комерційні запити. Також, у descriptions бажано використовувати спец. символи (Emoji). Це збільшить привабливість сніпету у видачі і може визначити показник CTR (клікабельність сніпету).

Контент на сторінці потрібно аналізувати на переспам та інші показники (у кожного фахівця вони індивідуальні та потрібно перевіряти текст під свої вимоги).

Посилання на профіль

При аналізі посилального профілю в першу чергу потрібно дивитися чи не було різких стрибків за посиланнями, тому що конкуренти можуть купити на ваш сайт багато неякісних посилань, через що на ваш сайт можуть накласти санкції. Або якщо різкий спад за посиланнями, то можливо ви закуповували тимчасові посилання.

Також, потрібно звертати увагу на показники доменів-донорів, що посилаються на ваш сайт. Домени-донори із DR нижче 10 рекомендую не використовувати.

Важливо правильно розподілити анкорні та безанкорні посилання. Для цього потрібно проаналізувати конкурентів і подивитися їх співвідношення анкор / безанкор і побудувати собі приблизно таку ж стратегію.

Олександр Шмідько SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
Мікророзмітка та SEO: яку мікророзмітку та в яких випадках використовувати? Гайди з налаштування
Мікророзмітка та SEO: яку мікророзмітку та в яких випадках використовувати? Гайди з налаштування
# SEO
Використання сезонності для визначення актуальних і трендових запитів на просування
Використання сезонності для визначення актуальних і трендових запитів на просування
# SEO
Як провести аудит зворотних посилань для покращення SEO: 5 простих кроків
Як провести аудит зворотних посилань для покращення SEO: 5 простих кроків
# SEO
Коментарі