Що краще для сайту: зворотні посилання чи контент?

#SEO 12 November 2021 Оцінити статтю

Якщо у вас є сайт, то природно, що Ви хочете його просунути в пошуковій видачі, зробити впізнаваним та залучити якнайбільше трафіку. Є загальновідомі інструменти для просування як з погляду маркетингу, так і з погляду SEO. Таким чином, майже всі власники стикаються з тим самим питанням – «Що краще: контент або зворотні посилання?».

Розглянемо переваги та важливі фактори кожного з елементів.

Контент

Наповнення вашого сайту це перше, що бачить користувач, який може стати вашим потенційним клієнтом. Сукупність текстових блоків, зображень та відео, інтерактивних та інших елементів, об’єднаних в одну тематику – це і є контент. Він повинен відповідати запиту людини та бути максимально корисним.

Види контенту:

Якщо приділити достатню кількість часу та коштів на створення унікального змісту на вашому ресурсі – це неодмінно дасть вам позитивний результат. Розберемо основні плюси.

Залучення та утримання аудиторії

Найчастіше нас в першу чергу приваблює красива «картинка». Сайт має свій дизайн та оформлення приваблює користувачів та збільшує час взаємодії з ним.

Наступний показник – якісний та корисний контент. Якщо людина знайде потрібну йому інформацію чи послуги, то ймовірність, що вона ще раз повернеться, збільшується у багато разів.

Природні посилання

Найкращий спосіб генерації зворотних посилань на ваш сайт – це створення контенту, яким людина захоче поділитись самостійно. Наприклад, якщо ваш ресурс присвячений статтям інформаційного характеру, то чим краще оформлений і викладений матеріал, тим ймовірніше, що користувач залишить посилання на цю статтю на іншому ресурсі.

Тематика ресурсу

Якісно опрацьований контент на всіх сторінках визначає загальну спрямованість вашого ресурсу. Пошукові роботи зможуть набагато швидше проводити аудит та визначати тематику сайту, піднімаючи його вище у пошуковій видачі під певні пошукові запити користувачів.

Структурування

Якісно опрацьований текст на сайті має чітку структуру: наявність чітких блоків, абзаців, заголовків та інших елементів, за допомогою яких оформлюють тексти. Це зручно, як і для людей, так і для згаданих вище пошукових роботів. Зміст у контенті чіткої структури можна розцінити як один із показників якості сайту в очах пошукових систем.

Зворотні посилання

Розміщення посилань на ваш сайт на сторонніх ресурсах або як його ще називають «нарощування посилального профілю» – це досить ефективні методи. SEO просування. Використання цього способу потребує додаткових знань та розуміння роботи алгоритмів пошукових систем. Якщо коротко, посилання, розміщене на сайті, вказує пошукову роботу на інший ресурс, на який варто звернути увагу. У разі успіху ваш сайт буде ранжуватися на більш високих позиціях. Також зовнішні посилання можуть залучити додатковий трафік.

Кількість

Чим більше зворотних посилань, тим авторитетніше виглядає ваш сайт в очах пошукових систем. Це твердження буде вірним лише в тому випадку, якщо посилання розміщені на сайтах із високими показниками якості та трафіку. Важливо відзначити, що приріст посилань може бути рівномірним і без різких стрибків. Інакше пошукові системи можуть накласти санкції за переспам.

Є метод, за якого відбувається придбання великої кількості посилань за короткий період. Зазвичай це можна реалізувати, користуючись послугами біржею посилань. Тому відбувається різке зростання позицій сайту. Але з часом алгоритми пошукових систем розуміють, що відбувається маніпуляція і в кращому випадку песимізують позиції ресурсу, а в гіршому – сайт потрапляє під суворі обмеження.

Якість

Щоб не втратити свій сайт через бажання отримати швидкий прибуток, необхідно в першу чергу розробити стратегію придбання якісних зворотних посилань. Слід розміщувати посилання на ресурси з хорошими показниками, а також щоб тема сторінки збігалася з тематикою вашого сайту. Необхідно також розумно підійти до виду посилання на сторінці: у вигляді URL або ключове слово (анкор).

Щоб метод був ефективним, рекомендується, щоб цим займався фахівець. Нарощування «посилальної маси» допоможе надовго закріпиться на верхніх позиціях пошукової видачі.

Висновок

Однозначно сказати який з варіантів краще не можна, оскільки у кожного з методів є свої переваги, а також алгоритми пошукових систем дуже мінливі. Однак, за велику кількість зворотних посилань із сайтів низької якості завжди є ризик отримати штрафні санкції. На відміну від якісного контенту. У цьому сенсі контент має перевагу і варто в першу чергу приділити час на його опрацювання. “Золотою серединою” буде використовувати обидва способи в залежності від ваших можливостей.

Павло Власюк SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
Що таке robots.txt і для чого він потрібний?
Що таке robots.txt і для чого він потрібний?
# SEO
Тренди пагінації
Тренди пагінації
# SEO
Як відхилити зовнішні посилання з Google Disavow Links Tool?
Як відхилити зовнішні посилання з Google Disavow Links Tool?
# SEO
Коментарі