Від чого залежить вартість просування сайту

Від чого залежить вартість просування сайту
Від чого залежить вартість просування сайту

Чому ціна на просування сайту так сильно відрізняється і яку вибрати? Думаю, кожен власник сайту хоча б раз ставив це питання. А ось знайти однозначну відповідь не так просто, тому що звичайному користувачеві потрібно докласти чимало зусиль, щоб розібратися у всіх факторах, що впливають на вартість SEO.

 Що включає просування сайту

SEO просування — це більше, ніж просто збір ключів та покупка посилань. СЕО включає такі процеси:

  1. Координована робота різного типу спеціалістів та комунікація з клієнтом;
  2. Технічна оптимізація сайту: аудит, опрацювання структури, перелінкування тощо;
  3. Програмування; якщо кваліфікації SEO-фахівця не вистачає, а на сайті потрібні серйозні зміни на рівні коду, оптимізатор звертається за допомогою до веб-розробника;
  4. Наповнення контентом: комерційними текстами, статтями, описом товарних карток, графікою;
  5. Зовнішня оптимізація: робота над масою посилань, крауд-маркетинг, відгуки;
  6. Аналітика: оцінка проміжних результатів, на основі якої коригують стратегію.

Бюджет просування сайту складається з оплати праці спеціалістів, вартості програмного забезпечення, витрат на закупівлю посилань тощо.

Отримати розрахунок вартості

Надсилайте заявку та отримайте повний розрахунок вартості послуг з просування вашого сайту та безкоштовну консультацію від наших спеціалістів.

Фактори, що впливають на вартість просування

  • Регіон просування. Google дає можливість оптимізувати сайт під конкретний регіон. Регіоном можна вибрати країну, область чи конкретний населений пункт. У кожному випадку користувачі використовують різні запити, і конкуренція за ключовиками відрізняється, тому вартість просування залежить від регіону. Там, де висока конкурентність, ціна просування сайту на місяць буде помітно вищою.
  • Обсяг семантики. Якщо не звертати увагу на конкуренцію по регіонах, за ключовими запитами та частотністю фраз, то дешевше просувати сайт, обсяг семантичного ядра (СЯ) якого менший. Оскільки обсяг роботи над великим інтернет-магазином та лендингом явно різниться.
  • Рівень конкуренції за запитами. Сайти однієї тематики конкурують за запити. Чим більше у конкретній темі веб-ресурсів, тим більше зусиль та вкладень потрібно для того, щоб випередити суперників та зайняти лідируючі позиції. Є поняття частотності запитів — їх поділяють на низько-, середньо- та високочастотні (НЧ, СЧ та ВЧ). Основна боротьба за останній тип запитів.
  • Вік сайту. Якщо за іншими параметрами сайти рівні, то простіше і дешевше просувати той сайт, який старший. У пошукових систем до вікового майданчика довіри більше, ніж до того, який створили місяць тому. Це справедливо і з погляду зовнішньої оптимізації — для п’ятирічного ресурсу необхідно купувати менше посилань, ніж молодого.
  • Технічна готовність сайту. Пошукові системи звертають увагу на технічні аспекти майданчиків: наприклад, коректне заповнення файлу robots.txt, швидкість завантаження сторінок, орієнтацію на мобільні платформи. Чим ближче до вимог пошуковиків, тим дешевше обходиться робота по цьому пункту.
  • Пошукова система. У середньому вартість просування сайту в Bing та Google відрізняється незначно. Але замовляючи оптимізацію, розраховану на обидві системи, можна заощадити до 50%.

Найголовніше, за що Ви як клієнт платите – це досвід виконавця замовлення. Адже професійний сео-фахівець бере за свої послуги чимало.

Підведемо підсумки

Просування безпосередньо впливає на прибутковість бізнесу, причому довгостроково. Завдяки SEO сайт роками безперервно отримує потенційних клієнтів із пошуку.

Це найбільш масштабний за кількістю трафіку і другий за окупністю канал для залучення клієнтів в інтернет-маркетингу (email-маркетинг перший за рентабельністю, тому що розсилка безкоштовна, але щоб отримати електронну пошту клієнта, потрібно спочатку залучити його на сайт). Тому, незважаючи на високу вартість, SEO вважається найефективнішим інструментом просування бізнесу в інтернеті.

Станіслав Нікітюк
Linkbuilder
комерційна пропозиція

    SEO-просуванняКопірайтингSMM-просуванняРозробкаКонтекстна рекламаДизайн
    Digital новини в нашому телеграм-каналі
    Інтернет-маркетинг
    простою мовою
    підписатись
    Інші статті автора
    05/06/2024
    Є певні рекомендації, щоб вивести ваш бізнес на вершину результатів пошуку (навіть Wikihow говорить про це). І ми маємо перевірену формулу, як це зробити. Існує декілька можливостей для досягнення вищих позицій у Google, а також для того, щоб посісти перше місце.

    20/07/2021
    Існує досить багато різноманітних сервісів для перевірки відвідуваності сайтів. Тут ми розглянемо найпопулярніші з них, а саме: SimilarWeb; Ahrefs; Serpstat; SemRush.

    28/11/2023
    Ранжування сайтів – це розподіл сайтів пошуковими системами в результатах видачі за певним запитом. Щоб сайт займав високі позиції у пошукових системах, він повинен підходити під максимальну кількість факторів ранжування. Існує більше 1200 факторів, що впливають на ранжування.

    Останні статті по #SEO
    19/06/2025
    Кожне оновлення Google — це зміни в алгоритмах пошуку, які можуть вплинути на видимість вашого сайту. Іноді це незначні правки, іноді — масштабні Core Updates, що переналаштовують принципи ранжування.

    18/06/2025
    Картинки вже давно стали невідʼємною складовою SEO сайту та вимагають особливої уваги до себе не тільки зі сторони SEO-спеціалістів, а й веб-розробників.

    17/06/2025
    Пошукові роботи сканують усі наявні в мережі сайти для того, щоб з’ясувати їхню відповідність до конкретної тематики. Коли Google зрозуміє, до якої категорії відноситься веб-ресурс або конкретна сторінку, він почне рекомендувати її користувачам.

    WhatsApp Telegram Viber Почати розмову