Створення метатегів Title/Description

#SEO 20 September 2019 Оцінити статтю

Можливості Інтернету безмежні. І пошук інформації – лише мала частка, хоча дуже значна. Якщо не йдеться про пошук повноцінних даних, далі першої сторінки пошукового запиту ніхто не заходить. Саме тому за позицію в топ-10 видачі Google або Яндекс іде запекла боротьба. Щоб претендувати на «місце під сонцем», необхідно заглибитись у питання про те, які саме сайти з’являються на перших рядках і чому.

Сніппет у пошуковій видачі

Заголовок та опис у пошуковій видачі Google

Що таке Description та Title

Правильно складені та написані метатеги – важлива частина пошукового просування.

Будь-який сайт – це набір тегів та html-код. Коли людина запитує, пошукові алгоритми знаходять необхідну інформацію за ключовими критеріями. За це, окрім іншого, відповідають meta tags, що в перекладі з англійської буквально означає елементи розмітки. Від того, наскільки правильно написано метатеги, залежить увага алгоритму, приділена сайту, і те, на якому місці ресурс виявиться. Основні елементи, пов’язані з сортуванням сайтів:

Заголовок H1

Заголовок H1 на сторінці та у вихідному коді

Правила заповнення мета

Як правильно скласти та написати метатеги? В цьому допоможе знання основ. Головний тег сторінки – title (тайтл). Він має значення для пошукової системи та для користувача, тому складність його формування підвищена, потребує креативності. «Всередині» сайту заголовок міститься в тег. Кількість символів у реченні зазвичай становить 70-80 знаків. Title складається з основного та додаткових ключових запитів статті, де на початку (ліворуч) зазвичай вказується головний ключ, а після тире – збірна складова з другорядних запитів.

Title у браузері

Крім пошукової видачі, title сторінки відображаються в браузері в назві вкладки

Як правильно скласти тег Description

Description не менш складний у формуванні. Для користувача цей метатег – це короткий, продає пропозицію, що коротко викладає корисний зміст сторінки. Раніше встановлювалося обмеження символів – не більше 300 знаків, але тепер часто зустрічаються й більш довгі описи. Насамперед вказується найбільш частотне ключове слово чи запит. Приклад оформлення коду. Тільки з огляду на ці правила можна правильно скласти та написати метатеги для сторінки сайту.

title та description у вихідному коді сторінки

Title та Description у вихідному коді сторінки

Оптимізація метатегів

SEO-оптимізація – набір правил і вмінь, що дозволяють зробити сторінку більш «привабливою» для користувачів і пошукового алгоритму. І складання метатегів є їхньою важливою частиною.

Актуальна умова кожного тега – унікальність. Не лише серед сторінок одного сайту, а й за умов загальної конкуренції. Title та Description не повинні бути складені однаково, а також збігатися з заголовками текстового наповнення. Підвищити впізнаваність бренду або магазину можна в тому разі, якщо написати назву в кінці Title на кожній посадочній сторінці. У випадку з Description цей метатег потрібно зробити максимально привабливим для користувача.

Правильно скласти та написати метатеги для сторінки складно. Робота з підготовкою контенту буде безглуздою, якщо пошуковик не надаватиме пріоритету даному ресурсу. В питаннях SEO-оптимізації надійний і гарантійний варіант – довіритись професіоналам.

Іванченко Сергій Керівник групи пошукового просування
схожі статті
підписатися:
Як правильно просувати сайт та навіщо потрібна пошукова оптимізація?
Як правильно просувати сайт та навіщо потрібна пошукова оптимізація?
# SEO
Що краще для сайту: зворотні посилання чи контент?
Що краще для сайту: зворотні посилання чи контент?
# SEO
Робота з «Турбо-сторінками»
Робота з «Турбо-сторінками»
# SEO
Коментарі