Як перевірити роботу SEO-фахівця?

#SEO 31 January 2022 Оцінити статтю

Вибравши спеціаліста на фрілансі, або компанію, Власники сайтів стикаються із питанням: «Як перевірити, що роботи на сайті ведуться?». Ще на стадії обговорення співробітництва потрібно визначити мету, до якої Ви і підрядник будете йти. Далі слід визначити етапи досягнення мети. Добре проведений бриф максимально занурює спеціаліста у тематику. На брифі Ви по поличках розкладаєте всі послуги, які є можливість надати, всі акції, знижки, доставка, якість продукту і т.д.

Ось основні аспекти контролю якості робіт спеціаліста:

Складання плану

Фахівець надає план робіт на місяць, і Ви його затверджуєте або вносите коригування. У разі якихось неясностей у пунктах потрібно сміливо ставити запитання. Адже Ви оплачуєте роботу і вона має бути корисною для сайту. Фахівець у свою чергу дасть коротку відповідь або посилання на хорошу статтю, де докладно описано необхідність впровадження цього пункту з погляду пошукової системи. Після проведення всіх робіт спеціаліст звітує за всіма пунктами, що зроблено, що ні і до чого це призвело.

Перевірка позицій

Зібравши маркерні запити, Вам потрібно визначити, чи підходять вони для сайту. Після затвердження семантики потрібно визначити точку початку співпраці. Це потрібно для перевірки зростання або падіння позицій у пошуку. Якщо наприкінці звітного місяця є позитивна динаміка і зростають позиції на важливі запити, це одне з підтверджень якісних робіт.

Видимість сайту

Видимість сайту повинна також мати поступове зростання. Для перевірки є кілька інструментів, найпопулярніші – seranking.com, serpstat.com і megaindex.com. Зазвичай разом із позиціями фахівці скидають і статистику. Якщо видимість зростає, це означає, що сеошник працював продуктивно.

Кількість трафіку з органіки

Кількість відвідувачів це завжди важливо, адже без відвідувачів немає продажу. Важливо знати трафіку. Безпосередній вплив на пошуковий трафік має робота сеошника та сезонність запитів. Адже ясно, що літнє взуття будуть рідше шукати взимку, і відповідно буде менше, якщо магазин переважно займається босоніжками. Це одна з поважних причин просідання трафіку. А якщо Ви займаєтеся всесезонним товаром, наприклад книги або аксесуари до телефонів, то рівень трафіку з пошуку має бути як мінімум на одному рівні, а в ідеалі показувати зростання.

Посилання

Вже давно не секрет, що без посилання немає можливості зайняти топові позиції. Фахівець повинен звітувати про кількість та якість куплених лінків. Окрім якості, має ще й підходити тематика майданчика, адже розміщуючи посилання ми очікуємо мінімум на переходи на сайт, а максимум продажу.

Замовлення

Звичайно ж запускаючи сайт, всі власники очікують на конверсії, інакше навіщо це все починати. Тому без продажів максимально знижується важливість усіх вищезгаданих пунктів. Можна зайняти весь топ видачі з великим трафіком на сайті залишитися без конверсій. Потрібно визначити за якими запитами приходять користувачі та на які сторінки. Адже можуть люди прийти на сторінки блогу, прочитати статтю та піти. Тут на допомогу приходить перелінкування зі статей на сторінки послуг або товарів.

Підсумок

Перевіряти роботу чи сліпо довіритися фахівцеві – це вибір кожного. У будь-якій співпраці потрібно вибрати золоту середину, не бути дуже довірливою, і не контролювати кожен крок. У разі якісної співпраці у Вас буде постійний потік клієнтів, а у сеошника робота.

Сергій Сальніков SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
Як правильно писати тексти для сайтів у 2021 році?
Як правильно писати тексти для сайтів у 2021 році?
# SEO
Поради щодо аналізу ключових фраз
Поради щодо аналізу ключових фраз
# SEO
Як просувати сайт на конструкторі Тільда. Можливості та недоліки
Як просувати сайт на конструкторі Тільда. Можливості та недоліки
# SEO
Коментарі