Швидкість завантаження сайту

#SEO 23 December 2021 Оцінити статтю

Швидкість завантаження сайту – один із факторів ранжирування. І Яндекс, і Google воліють, коли швидкість завантаження – від 1,5 до 3 секунд. Якщо сторінка вантажиться довше, то більше половини користувачів залишають її, так і не дочекавшись кінцевого завантаження сторінки.

Перерахуємо основні недоліки повільного сайту, актуальні як для робочого столу, так і для мобільних версій:

Як перевірити швидкість свого сайту

Сервісів для перевірки швидкості є досить багато. Ось добірка сервісів, які перевірять швидкість сайту та дадуть рекомендації, що покращити. Усю вибірку можна тестувати безкоштовно.

Як збільшити швидкість

  1. Стиснути зображення. На сторінках велику вагу іноді займають саме картинки. Якщо їх стиснути, зменшивши цим вагу, але не втративши якість, ви розвантажите сайт, і він почне працювати швидше.
  2. Стиск сторінки. Поліпшити швидкість завантаження сторінки за протоколом HTTP можна через компресію (стиснення), яку найкраще виконати через технології ZIP та GZIP.
  3. Використання WebP. Застосовуючи формат зображень WebP, ви можете значно зменшити вагу картинок. Але є у цій оптимізації підводне каміння, т.к. є браузери, які не підтримують формат даних, наприклад Internet Explorer.
  4. Lazy load зображень. Це ліниве (відкладене) завантаження зображень. За допомогою цієї технології картинки завантажуватимуться лише тоді, коли вони порадять у полі зору відвідувача під час прокручування сторінки.
  5. Кешування. Це спосіб оптимізації Web, при якому повільні SQL запити замінюються статичним HTML-кодом. Як правило, код зберігається на деякий час (годину, день, тиждень або будь-яке інше), після чого кеш очищається, і починається генерація нового файлу.
  6. Скорочення CSS та Javascript. За допомогою спеціальних засобів спрощення коду можна знизити вагу сторінок.
  7. Зменшити відстань «сервер-клієнт». Помічено, що відстань між сервером та користувачем відіграє не останню роль у швидкості завантаження сайту. Для вирішення цієї проблеми

ТОП-3 сервісу для перевірки швидкості сайту

Google Page Speed ​​Insights.

Один із найпопулярніших SEO-інструментів для аналізу сайтів. Сервіс перевіряє швидкість як за мобільною так і за десктнопною версією сайту, показуючи як швидко сторінка завантажувалася у реальних користувачів.

За підсумками імітації за допомогою інструменту Lighthouse. Пошуковик вважає швидким той ресурс, який отримав 90-100 балів.

Якщо ж сайт повільно завантажується, то сервіс надає звіт щодо вирішення збільшення швидкості.

Зверніть увагу! Починаючи з 2021 року, Google впроваджує нові фактори оцінки якості сайту — Core Web Vitals. Один із цих факторів – швидкість відображення контенту на сайті. Плюс – час очікування до першої взаємодії з контентом та його стабільність.

 

GTmetrix

Безкоштовна версія показує браузер та локацію сервера, який використовується для тестування, продуктивність сторінки (PageSpeed ​​та YSlow), час завантаження, кількість запитів та загальний розмір сторінки. З огляду на те, що сервіс зберігає історію перевірок, цих метрик буде достатньо, щоб аналізувати швидкість завантаження вашого сайту в динаміці.

Якщо ж ви хочете детальніше розібратися, чому ваш сайт гальмує та що з цим зробити, можна використати розширену платну версію. Вона дозволяє вибирати локацію сервера та браузер, автоматизувати тестування та багато іншого.

Pingdom Tools

Це один з найінформативніших і найпопулярніших сервісів для перевірки швидкості. У нього є безкоштовна та платна десктоп-версії, а також мобільний додаток з 14-денним trial.

Крім того, у безкоштовній версії Pingdom Tools ви можете:

Яка повинна бути швидкість завантаження сайту

Отже, ми можемо виділити п’ять значень швидкості доступу до сайту:

Станіслав Нікітюк SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
3 способи створити карту сайту – sitemap.xml
3 способи створити карту сайту – sitemap.xml
# SEO
Як вибрати стратегію лінкбілдингу?
Як вибрати стратегію лінкбілдингу?
# SEO
Що таке robots.txt і для чого він потрібний?
Що таке robots.txt і для чого він потрібний?
# SEO
Коментарі