Чому сайт не індексується?

Чому сайт не індексується?
Чому сайт не індексується?

Для початку необхідно перевірити, чи ваш сайт або його окремі сторінки представлені в індексі Google. Найчастіше жодної проблеми немає, просто сторінка займає недостатньо високу позицію результатів пошуку.

Дієвий спосіб для перевірки:

  1. Вимкніть безпечний пошук, або перейдіть на анонімну вкладку браузера
  2. Знайдіть сторінку яка вас цікавить за допомогою оператора пошуку site:ваш-домен – детальніше про оператори пошуку можете прочитати тут

Приклади: site:example.com або site:example.com/zootovary

  1. Якщо вам вдалося знайти необхідну сторінку, це означає що вона є в індексі

Які причини відсутності сайту в індексі та що зробити для їх усунення

Що стосується варіантів, чому Google не індексує сайт в цілому, потрібно ретельно вивчати кожен окремий випадок, і знайти джерело цього явища якнайшвидше.

Сайт закритий від індексації у Robots.txt

Однією з найпоширеніших помилок веб-майстрів є неправильно складений robots. Наявність в ньому блокуючих директив Disallow може перешкоджати обробці ботом всього ресурсу або окремих його веб-сторінок. Тут важливо пам’ятати, що кожен веб-сайт має сторінки, які потрібно закривати від індексації. До таких відносяться технічні результати пошуку, get-параметрів, логіна, адміна, кошики покупок, “сміттєві” тощо. Докладніше про налаштування файла Robots.txt, в нашій статті «Як скласти файл robots.txt?» Способи перевірки коректності налаштування файла Robots.txt:

  • Додати до назви свого домена закінчення /robots.txt і перевірити власноруч
  • Відкрити для перевірки роботса відповідний інструмент від Google. Але для початку сайт потрібно додати в Google Search Console
  • Просканувати сайт програмою Screaming Frog Seo Spider або Netpeak Spider. В даній програмі ви зайдете сторінки, які закриті для індексації, виправити помилки в robots.txt та перевірити коректність функціонування виправленого файлу.
  • Скористатися пошуковою системою та знайти інший зручний для вас сервіс для перевірки коректності налаштування файлу J

Мета-теги Robots

Деколи сторінки сайту можуть бути закриті за допомогою тега, який встановлюється в коді сторінок. Виглядає він так <meta name=“robots” content=“noindex”> – заборона сканування контенту сайту. Є багато директив, але зупинимось на цій. Так от, коли на сторінці поміж тегами  <head></head> встановлений даний тег, то гугл скануючи сайт не додає до індексу сторінки які мають тег роботс з директивою noindex, тому потрібно перевіряти цей момент, коли помітили що сторінки сайту не потрапили в індекс. Як перевірити метатеги Роботс:

  • Інструмент для вебмайстрів

У Google Search Console відкрийте звіт ІндексПокриття – вкладка Виключено

  • За допомогою програм Screaming Frog Seo Spider або Netpeak Spider
  • Власноруч відкрити код сторінки (F12), та натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+F знайти meta name=”robots”

Заборони в файлі .htaccess

Файл .htaccess містить правила роботи веб-сервера. Зазвичай цей файл розміщують у кореневій директорії веб-сервера або кореневої директорії сайту. За допомогою деяких правил .htaccess можна закрити сайт від індексації. Перевірте файл .htaccess на вашому сервері, чи можливо в ньому прописані заборонні правила для індексування.

Неправильно налаштований або відсутній тег rel=”canonical”

Тег rel=”canonical” застосовують на сторінках з однаковим вмістом. Цей тег вказує пошуковим роботам адресу сторінки, яка є основною. Розглянемо на прикладі дві сторінки, які мають однаковий зміст:

  • https://mybestua/original-page/ – основна сторінка;
  • https://mybestua/dublicat-page/ – сторінка з дублюючим змістом.

Щоб в індексі була основна сторінка, можна застосувати тег rel = canonical. У html код сторінки https://mysupersite.com/dublicat-page/ між тегами <head></head> потрібно додати наступний тег: <link rel=”canonical” href=”https://mysupersite.com/original-page/” /> Якщо ваша сторінка або сторінки не індексуються, перевірте наявність тега rel=”canonical” у html коді та його коректність.

Ввімкнена заборона до індексації задопомогою X‑Robots-Tag

X‑Robots-Tag – це директива у заголовках відповіді сервера, за допомогою якої можна заборонити роботам індексувати конкретні сторінки чи файли. Приклад HTTP-відповіді сервера з директивою X-Robots-Tag, яка забороняє індексацію сторінки: HTTP/1.1 200 OK Date: Tue, 11 May 2022 22:34:11 GMT (…) X-Robots-Tag: noindex (…)

Інші причини

  • У Google Search Console не вказано всі варіанти домену (http:// та https://)
  • На сайт накладені санкції від пошукової системи
  • Сайт не адаптований під мобільні пристрої
  • Проблеми з технічним SEO
  • Низька швидкість відповіді серверу сайту
  • Сайт занадто молодий, або домен з поганою історією

Підведемо підсумки

Щоб сайт був успішним, важливо розміщувати на ньому хороший контент, працювати з технічним SEO та створювати якісні зворотні посилання. Але все це буде марно, якщо він не індексується. Тому переконайтеся, що всі проблеми з індексацією вирішені, і тоді Google віддячить вам хорошим трафіком.

Станіслав Нікітюк
Linkbuilder
комерційна пропозиція

    SEO-просуванняКопірайтингSMM-просуванняРозробкаКонтекстна рекламаДизайн
    Digital новини в нашому телеграм-каналі
    Інтернет-маркетинг
    простою мовою
    підписатись
    Інші статті автора
    23/12/2021
    Швидкість завантаження сайту – один із факторів ранжирування. Google воліє, коли швидкість завантаження - від 1,5 до 3 секунд. Якщо сторінка вантажиться довше, то більше половини користувачів залишають її, так і не дочекавшись кінцевого завантаження сторінки.

    28/11/2023
    Ранжування сайтів – це розподіл сайтів пошуковими системами в результатах видачі за певним запитом. Щоб сайт займав високі позиції у пошукових системах, він повинен підходити під максимальну кількість факторів ранжування. Існує більше 1200 факторів, що впливають на ранжування.

    05/06/2024
    Є певні рекомендації, щоб вивести ваш бізнес на вершину результатів пошуку (навіть Wikihow говорить про це). І ми маємо перевірену формулу, як це зробити. Існує декілька можливостей для досягнення вищих позицій у Google, а також для того, щоб посісти перше місце.

    Останні статті по #SEO
    19/06/2025
    Кожне оновлення Google — це зміни в алгоритмах пошуку, які можуть вплинути на видимість вашого сайту. Іноді це незначні правки, іноді — масштабні Core Updates, що переналаштовують принципи ранжування.

    18/06/2025
    Картинки вже давно стали невідʼємною складовою SEO сайту та вимагають особливої уваги до себе не тільки зі сторони SEO-спеціалістів, а й веб-розробників.

    17/06/2025
    Пошукові роботи сканують усі наявні в мережі сайти для того, щоб з’ясувати їхню відповідність до конкретної тематики. Коли Google зрозуміє, до якої категорії відноситься веб-ресурс або конкретна сторінку, він почне рекомендувати її користувачам.

    WhatsApp Telegram Viber Почати розмову