Коди відповідей 3хх

#Корисні поради 4 January 2022 Оцінити статтю

Продовжуємо наш екскурс у питаннях користувача-серверного діалогу. На цей раз ми докладно зупинимося на статус кодах категорії 3хх.
Якщо дуже просто: практично всі коди цієї категорії – це своєрідні «стрілочники», основне завдання яких полягає у перенаправленні користувача на потрібні URL-адреси.
Коди відповідей 3хх
Ця категорія складається з 7 кодів стану:
• 300
• 301
• 302
• 303
• 304
• 305
• 306
• 307
• 308

Код відповіді 300 «Multiple Choices»

Статус код «множинний вибір» демонструє наявність більш одного можливого варіанта відповіді на запит користувача. Шаблонного варіанта отримання необхідної відповіді, до речі, немає і конкретні причини виникнення відповіді можна отримати лише у тілі повідомлення сервера.

Поява 300-ої помилки свідчить про належність однієї URL-адреси більш ніж до однієї сторінки або документа. Наприклад, у разі некоректно налаштованої багатомовної версії сайту, два варіанти мови можуть посилатися на ту саму сторінку.
Ця помилка може мати негативний вплив на індексацію сторінок у пошуковій системі.

Код відповіді 301 “Moved Permanently”

Код стану 301 (переміщений назавжди) є практично на кожному сайті. Користувач отримує у відповідь цей статус-код, якщо звернувся за переходом на об’єкт, що знаходиться за новою адресою (URL). При коректному налаштуванні перенаправлення відбувається автоматично.

Подібний код відповіді часто використовується в SEO під час переїзду сайту на новий домен. Подібна процедура дозволяє зберегти більшу частину трафіку та ваги, а також частина позицій у пошуку.

Щодо користі 301 редиректу думки різних фахівців сильно відрізняються: частина з них стверджує, що наявність безлічі перенаправлень шкодить просуванню, інша половина дотримується думки, що вони абсолютно безпечні. Слід зазначити, що серед офіційних рекомендацій Google немає жодних згадок про негативні наслідки від 301, навпаки – вони рекомендують використовувати їх у необхідних ситуаціях.

Код відповіді 302 “Moved Temporarily” (“Found”)

Статус-код 302 дуже схожий на 301. Різниця лише в тому, що 302 використовується у випадку, якщо сторінку переміщено тимчасово і надалі відображатиметься за старою адресою.

Наприклад, технічні роботи на сторінці вимагають створення дубля сторінки з тимчасовим перенаправленням на нову адресу.

Код відповіді 303 See Other

Цей код стану означає, що сторінка, яку запитує користувач, має іншу URL-адресу і доступ до неї можна отримати лише використовуючи GET-запит.

Код відповіді 304 “Not Modified”


Якщо спрацьовує код стану 304, це означає, що сторінка не оновлювалася з певного часу, і користувач може переглядати застарілу версію.
Сторінки, які віддають 304 відповіді, завантажуються максимально швидко і не створюють додаткового навантаження на сервер.
Для користувача така відповідь може бути свідченням того, що інформація на сторінці може бути не актуальною та застарілою.

Код відповіді 305 «Use Proxy»

Назва статус-коду говорить сама за себе “використовувати проксі”. Якщо користувач бачить таку відповідь, це означає, що об’єкт (сторінка) сайту доступні за допомогою проксі. Але через поняття безпеки, цей код відповіді практично не підтримується.

Код відповіді 306 “Switch Proxy”

На даний момент цей код стану зарезервований і не використовується, але ми все одно в парі слів розглянемо його. Спочатку замислювався як покажчик для користувача, який повинен був зазначити те, що необхідно змінити поточний проксі-сервер, на зазначений у відповіді.

Код відповіді 307 Temporary Redirect

Код відповіді семантично дуже схожий зі статусом-кодом 302. Відмінність становить незмінність використовуваного методу http з боку агента користувача.
У разі спрацьовування 307 відповіді, клієнт отримає запитуваний ресурс на іншу адресу URL. Метод, який буде використаний зі старого запиту.

Код відповіді 308 Permanent Redirect

Зараз цей код відповіді знаходиться в експериментальному вигляді. По суті – це 301 відповідь, але з тими самими поправками, що у випадку з 307: неспроможна змінюватися метод http, що у первинному запиті.

У наступній статті йдеться про коди помилок 4хх. Це об’ємний, але найважливіший і корисний матеріал із усього циклу – рекомендуємо до ознайомлення.

Олександр Байчук SEO фахівець
схожі статті
підписатися:
Коди відповідей 4хх – Помилки
Коди відповідей 4хх – Помилки
# Корисні поради
Чому важлива експертність, навіщо Google інформація про авторів та де замовити медичні тексти
Чому важлива експертність, навіщо Google інформація про авторів та де замовити медичні тексти
# Корисні поради
Як надати доступ до Google Ads, Analytics, Tag Manager & Merchant Center
Як надати доступ до Google Ads, Analytics, Tag Manager & Merchant Center
Коментарі